קורס מקוון - הטיפול הפיזיותרפי לילדים על הספקטרום האוטיסטי

        קורס און ליין

קורס הטיפול הפיזיותרפי לילדים על הספקטרום האוטיסטי


אודות:

הפרעת Autistic Spectrum Disorder (ASD): הינה הפרעה נוירו-התפתחותית על רקע גנטי, אשר עומדת כיום בראש רשימת הפרעות הילדות השכיחות ביותר בארה"ב (Baht, 2011). דיאגנוזה של ASD מבוססת על שתי קבוצות סימפטומים: ליקויים תקשורתיים-חברתיים ודגמים התנהגותיים סטראוטיפיים חוזרניים (DSM-5, 2013). בעשור האחרון עלתה באופן משמעותי המודעות והמחקר לגבי הליקויים המוטוריים האופייניים לאוטיזם.

מחקרים מצביעים על שכיחות ליקויים מוטוריים של 80-90% בקרב מאובחנים עם אוטיזם בדרגות חומרה שונות לאורך כל מעגל החיים. התמונה המוטורית מגוונת וכוללת איחור ברכישת אבני דרך מוטוריות, קשיים בלמידה מוטורית, מאפיינים פיזיולוגיים לא תקינים הכוללים טונוס חריג וגמישות מפרקית, קשיי תכנון והתארגנות, ליקויים בעיבוד הסנסו-מוטורי, ליקויי שיווי משקל, דגמי הליכה חריגים, דגמים יציבתיים ותנועתיים לקויים, אורח חיים פסיבי ו-BMI גבוה. כמו כן, נמצא קשר בין מידת הלקות המוטורית ללקויות אחרות האופייניות למאובחנים עם אוטיזם וכי טיפול שהביא לשיפור ביכולות המוטוריות הביא במקביל לשיפור בלקויות התקשורתיות ,החברתיות , והאקדמיות.

פיזיותרפיסטים רבים נתקלים בילדים אלו  במסגרות הטיפולים בגנים ובהתפתחות הילד.  המאפיינים הייחודיים של הלקות , יחד עם הקושי בהבנת המורכבות והאסטרטגיות הטיפוליות ליצירת קשר, לעידוד תקשורת, לטיפול בהיבטים התנועתיים תוך התייחסות למרכיבים שצוינו הביאה ליצירת קורס חשוב זה.

מועדי הקורס הקרובים:


עבור לתוכן העמוד