דלג על חיפוש
דלג על חיפוש
סגירה

נייר עמדה

לכל ציבור הפיזיותרפיסטים שלום-

 

לאור ההתרחשויות בתקופה האחרונה ולאור ההצפה הקיימת בשוק והמשך מגמת ההחמרה תוך התעלמות מאנשי המקצוע בשטח. הוחלט על הקמת ועד פעולה.

 

ועד הפעולה, אשר מורכב מנציגי הסטודנטים מכל מוסדות הלימוד בארץ ומנציגי העמותה, וזוכה לתמיכתם המלאה של העמותה והאיגוד, שם לעצמו כמטרה לנסות ולבלום תהליך הצפה זה, למען שמירה על איכות המקצוע והביטחון התעסוקתי של כל אחת ואחד מאיתנו.

 

אתם המצויים בשטח ומודעים לקושי ולבעיתיות המצב הנוכחי- יכולים לתאר ולהבין את משמעות הצפוי לנו במידה ומספר הבוגרים בתחום יגדל באחוזים גדולים, ואף יכפיל עצמו- כפי שמתוכנן כבר משנת הלימודים הקרובה.

 

חשוב! הגזירה והמצב אינם עובדה בשטח והם ברי שינוי! מאבקינו צודק ונכון, והשתתפותכם נדרשת!

 

ביום שני 3.6 בשעה 11:00 נצא להפגנה מול משרד החינוך - בניין לב רם רחוב הנביאים 34 בירושלים .

 

בהפגנה זו נצא בקריאה לשר החינוך-הרב שי פירון, לאמץ את מסקנות "וועדה להערכת לימודי - הפיזיותרפיה בישראל " משנת 2008 אשר כתבה במפורש כי אין לפתוח תכנית נוספת, וגם אין לאפשר גידול במספר הסטודנטים באף אחת מהתכניות הקיימות.

 

כסטודנטים, אנו מבינים כי עלינו לעמוד בחזית המאבק. אנו מוכנים לזה. אך לא נוכל לעשות זאת ללא תמיכתכם. לא רק הכמותית- אלא גם המנהיגותית והרגשית. הפגנה זו תהיה אבן דרך בעלת עוצמה רבה שתתרום רבות בביסוס מחאתנו, בהצפת הבעיה והעלתה לסדר היום הציבורי, ולהמשך המאבק.

 

לכן אנו קוראים לכם: מטפלים\ות, מנהלי\ות מכונים, מחלקות ותחומים- להירתם למאבק ולהפגנה הקרובה ולעמוד לצידנו, הסטודנטים, כדי לעשות מעשה ולשנות. למען עתידה וכבודה של הפיזיותרפיה בישראל, למען עתידכם ולמען עתידנו.

 

הסעות חינם! ייצאו מהאוניברסיטאות וממקומות נבחרים בארץ- אם ברצונכם להצטרף להסעה אנא תאמו איתנו כדי שנדע להערך עם כמות האוטובוסים בהתאם.

 

אנא קראו את נייר עמדה המצורף אשר מביע את חששנו מן העתיד וכן מסביר את מטרות המחאה.

 

לפרטים נוספים אנא צרו קשר עם "הוועד למען עתיד הפיזיותרפיה" בפייסבוק.

 

https://www.facebook.com/vaad.physio?hc_location=timeline

 

 

קישור לנייר העמדה

 

מקווים לראותכם בהפגנה-נותנים כתף וגב- ונאבקים יחד על עתידנו המשותף,

 

בברכה

הועד למען עתיד הפיזיותרפיה בישראל

 

שלום לכולם,
עד עכשיו ידעתם על הקמת וועד הפעולה. הרשו לנו לספר לכם בהרחבה עלינו, על העמדות שלנו ועל המאבק שבפתח (הפגנה ראשונה כבר ביום שני הקרוב).
וועד הפעולה קם לאור הנושאים שהועלו בימים האחרונים בקבוצת הפייסובק, הכנס ומהשטח.
אנו, לפחות רובנו, סטודנטים שלאור מציאות המקצוע הגענו למסקנה שאין מנוס מלנסות ולשנות את המצב. אנו לא רואים במציאות כגזירת גורל, אלא כברת שינוי. זהו למעשה הכוח המשמעותי ביותר שהניע אותנו, מאבק זה הוא בר שינוי. לאט לאט, מעל דפי הפייסבוק התגבשה לה קבוצה הכוללת נציגים מכל מוסדות הלימוד, העמותה והאיגוד.


בפגישתנו הראשונה שוחחנו על המציאות ומתוך זה כתבנו נייר עמדה שישקף את עמדתנו ומטרתנו לתקופה ולמחאה הקרובה. המשכנו וחשבנו על דרכי פעולה אותם ננקוט בשבועות הקרובות. התייעצנו ודיברנו עם יודעי דבר ובעלי ניסיון.
כמו בהרבה תחומים בבריאות הציבורית, בעיות רבות יש בעולם הפיזיותרפיה ולא את כולם נוכל לתקן במאבק זה. בחנו טקטית את הכוח שיש לנו אל מול מה שניתן לשנות ולאחר חשיבה מעמיקה החלטנו שבבחינת עלות תועלת נפיק את המירב ממאבק עיקש בהצפת המקצוע. ולכן, כמו שתוכלו לקרוא בנייר העמדה, זוהי מטרתנו העיקרית לתקופה הקרובה. שאר המטרות הינן ראויות וחשובות ואולי בבוא העת נעסוק או יעסקו גם בהן.


את המאבק המדובר אנו נכוון בזמן הקרוב בשי פירון (אם כי לא בצורה מלחמתית כרגע) במטרה שיגביל את הגדלת החוגים הקיימים. לצורך המאבק אנו ננסה לרתום את שרת הבריאות, יעל גרמן, למטרתנו ולמעשה שהיא זו שתפעיל לחץ על שי פירון להציל את המקצוע. תכננו שורה של פעולות שאת כולן ילוו מהלכים מאחורי הקלעים על מנת לקצור את הפירות.
הפעולה הראשונה אותה ננקוט היא הפגנה ביום שני הקרוב במשרד החינוך בירושלים.


מחר בבוקר, כל ראשי המחלקות במוסדות הלימוד השונים יקבלו מכתב הקורא להם לתמוך במאבק בדמות שחרור התלמידים. איננו רואים במוסדות הקיימים אויב או מישהו שיש למחות נגדו ולכן ניסינו, במאמצים עילאיים, למנוע פגיעה בנושאים אקדמאיים. אך השורה התחתונה היא "השבתה" של כל מוסדות הלימוד לפיזיותרפיה באותו היום, הסעות מאורגנות מכל מוסדות הלימוד אל ההפגנה.


בנוסף, נפנה לכל אחראי ההתנסויות בבקשה לשחרר את הסטודנטים שבהתנסות ליום אחד. בשיתוף עם הסטודנטים ננסה למצוא פתרון להשלמת היום באופן מסודר.


אנו קוראים לכם, שותפינו, לבוא להפגין גם. אנו יודעים כי כולכם עובדים ובעלי מחוייבות, מאבקנו כאן אינו נגד המעסיקים ולכן איננו רוצים (או יכולים) להשבית את העבודה בכל הארץ ליום אחד. מה שכן, אנו קוראים לכל מכון/מחלקה ועוד לראות מה המינימום האפשרי של פיזיותרפיסטים שתוכלו להסתדר איתם באותו היום. את השאר לשחרר כשליחים שלכם בהפגנה באותו היום. גם אם מדובר באדם אחד מתוך מכון המונה 20 מטפלים.


כסטודנטים, אנו מבינים כי המחוייבות הנמוכה (באופן יחסי) למשפחה ולמקום העבודה מציבה אותנו בחזית המאבק. אנו מוכנים לזה. אך לא נוכל לעשות זאת ללא תמיכתם. לא רק שתמיכתם הכמותית חשובה אלא גם זו המנהיגותית והרגשית. תארו לעצמכם 600 סטודנטים שמגיעים להפגין ואיתם 300 פיזיותרפיסטים וותיקים - מדובר במפגש בעל עוצמה רבה שיתרום רבות בהמשך המאבק. לכן אנו קוראים לכם, מטפלים, מנהלי ומנהלות מכונים, מחלקות ותחומים להירתם למאבק ולהפגנה הקרובה. לכל מי שצריך, מכמעט כל מקום בארץ תצא הסעה. הלוך וחזור.


מייד לאחר ההפגנה אנו נתחיל בצעד נוסף, צעד שידרוש פחות מלהגיע להפגנה אך חשוב לא פחות.

אנו קוראים לכם לקרוא את נייר העמדה המלא ולהבין לעומק את עמדתנו.

עוד דבר אחד,
למרות גודלו של הפורום הוא עדיין פונה רק למיעוט מהאנשים בשטח, לכן אנחנו מחפשים נציגים במקומות עבודה וכאלה שייקחו על עצמם אחריות לתלות פלאיירים ולעדכן את שאר חברי הצוות, לעלות מול מנהלי המכון את הצורך בללכת להפגנה וכו'. לכן, נשמח אם נציג מכל מכון שמעוניין יפנה אלינו. מדובר בדבר יחסית קטן אך בעל משמעות אדירה, ללא ירידה אמיתית לשטח, לא חשוב מה נכתוב וכמה נכתוב, אנשים לא יגיעו רק מהפייסבוק. אז כל מי שעשה לייק בימים האחרונים, כל מי שהגיב וכל מי שזה חשוב לו מוזמן לפנות בפרטי ולהיות הנציג במקום עבודתו.

עבור לתוכן העמוד